Inštalácia aplikácií zariadenia

Môžete inštalovať aplikácie zariadenia od firmy Nokia aj aplikácie poskytované tretími stranami.

Ovi Nokia Help info Inštalácia aplikácií zariadenia Poznámka:

Niektoré modely zariadení nepodporujú všetky funkcie aplikácie Nokia Ovi Suite. Z toho dôvodu niektoré tu popisované funkcie nemusia byť k dispozícii pre model zariadenia, ktorý používate.

Inštalovanie aplikácií Nokia

Množstvoaplikácií Nokia môžete do zariadenia inštalovať pomocou sprievodcu aktualizáciou softvéru. Keď sú aplikácie pre zariadenie k dispozícii, budete informovaní.

Ovi Nokia Help info Inštalácia aplikácií zariadenia Poznámka:

Aby ste mohli inštalovať aplikácie, musíte byť prihlásení k vášmu účtu Nokia. Pre prihlásenie, alebo ak ešte nemáte svoj účet Nokia, kliknite v hornom navigačnom paneli Nokia Ovi Suite na Prihlásenie.

Informácie o aplikáciách

V okne Začíname v sprievodcovi aktualizáciou softvéru sú zobrazené dostupné aplikácie v tomto poradí:

  • potrebné

  • dôležité

  • odporúčané

  • voliteľné.

 

Ovi Nokia Help info Inštalácia aplikácií zariadenia Poznámka:

Niektoré zobrazené aplikácie sú aktualizácie k tým, ktoré máte nainštalované v svojom zariadení. V takom prípade je za názvom aplikácie zobrazený text “aktualizácia”.

 

Niekedy budete musieť do svojho zariadenia nainštalovať nové potrebné aplikácie. Potrebné aplikácie sú v hornej časti zoznamu. Vzhľadom k významu potrebných aplikácií sú tieto predvolene označené a nie je možné ich označenie zrušiť. Potrebné aplikácie sú nutné pre správnu funkciu vášho zariadenia a pre možnosť využívať vaše zariadenie na maximum.

Označením aplikácie a prečítaním jej stavu a doplnkových informácií v oblasti informácií môžete zistiť stav priority aplikácie a získať o nej ďalšie informácie.

Keď kliknete na Inštalovať, potrebné aplikácie a aj ďalšie vami vybrané aplikácie budú nainštalované do vášho zariadenia.

Inštalovanie iných aplikácií

Ak prechádzate cez aplikáciu, ktorú chcete inštalovať do zariadenia, dvakrát kliknite na inštalačný súbor aplikácie alebo pretiahnete súbor na obrázok zariadenia v oblasti zariadenia. Potom v dialógovom okne, ktoré sa otvorí, kliknite na OK. Spustí sa inštalácia softvéru.

Ak spúšťate inštaláciu aplikácie z internetu, kliknite na odkaz pre stiahnutie aplikácie a v nasledujúcom dialógu vyberte otvorenie súboru v Nokia Ovi Suite.

Podporované typy inštalačných súborov pre aplikácie zariadenia sú:

  • .sis

  • .sisx

  • .jar

  • .n-gage

  • .wgz

  •  .nth (Iba zariadenia Series 40). Ak si nie ste istí, či vaše zariadenie používa rozhranie Series 40, prezrite si technické špecifikácie zariadenia na stránke http://www.nokia.com.

Ovi Nokia Help info Inštalácia aplikácií zariadenia Poznámka:

Ak je k Nokia Ovi Suite pripojených viacej zariadení, aplikácia je inštalovaná do práve aktívneho zariadenia (teda zariadenia, ktoré je práve vybraté v oblasti zariadenia).

Inštalácia aplikácií zariadenia